رد درخواست ویزای کاری

از زندگی و کار در اروپا

رد درخواست ویزای کاری ( ریجکت )

احتمالا ۹۰ در صد ریجکتی های ویزای کاری به علت سطح زبان هست، و بعد از اون عدم رفع نقصی بخاطر زاب در موعد مقرر یا مخالفت اداره کار

پس سعی کنید بدون توجه به انابین زاب بگیرید  و همچنین روی زبانتون کار کنید (بله مدرک زبان جزو مدارک مورد نیاز سفارت نیست )

و همچنین اگر پیش تاییدیه اداره کار لازم دارید حتما بگیرید

(فقط بلوکارت با حقوق بیشتر از 56.8 هزار در سال پیش تاییده اداره کار نمی خواهد)

اگر ریجکت شدید چیکار کنید؟

اولا نگران نباشید، دوستانی بودند که دو سه بار ریجکت شدند و با کلی ترس و لرز دوباره رفتن سفارت و ویزا گرفتند

اگر می خواهید اعتراض کنید حداکثر ظرف مدت یک ماه باید اعتراض کنید، پیشنهاد دوستان این هست که هم ایمیل بزنید به ایمیلی که سفارت در سایت زده و هم اعتراض تون رو بندازید در صندوق سفارت (حتما قبلش با گروه هماهنگ کنید که بدونید چی بنویسید )

ممنوعیتی برای اقدام مجدد وجود نداره تو هیچ تایپ ویزایی. شما میتونی مجدد فردای روزی که ریجکت شدید اقدام کنید.

(البته تو ویزای توریستی و اینها معمولا میگن شش ماه وقفه بندازید چون از نظر اونا دوباره ریجکتید)

اما برای تایپ های دیگه ویزا باید دلیل محکم و قانع کننده ای برای سفارت داشته باشی که علت ریجکتی رو رفع کردی این بار و شرایط فرق کرده.

مثلا تو مورد جاب سیکر اگه دلیل ریجکتی کمبود موجودی حساب بوده باشه خب خیلی سریع با موجودی حساب جدید میشه دوباره درخواست وقت مصاحبه داد و منعی هم نداره.

یا مثلا اگر درخواست جاب سیکر دادید و ریجکت شده و الان جاب افر گرفتید، مشکلی نیست دیگه، اون پرونده رو کنسل کنید و دوباره وقت بگیرید.

ولی اگه علت ریجکتی تو اقدام اول کمبود سطح زبان باشه این دوباره اقدام کردن عملا فایده ای نداره. مگر اینکه واقعا خیلی پیشرفت کرده باشید که در کوتاه مدت نمی شه، بنابراین راحت تر این هست که مدرک معتبر بگیرید.

( حالا چه سطحی رو قبول میکنند A1 یا A2 نمی دونم )

اگر انگلیسی می تونید صحبت کنید می تونید از شرکت بخواهید بهتون نامه بده که زبان انگلیسی برای انجام کار شما کافی هست و شما هم به اندازه مورد نظر شرکت به انگلیسی تسلط دارید و با اون نامه برید سفارت (نمونه نامه ها در کانال هست)

کلا زبان های غیر المانی برای سفارت اوکی هست، فقط شما باید بتونید به اون زبان صحبت کنید و شرکت هم باید بگه زبان کاری ما این هست، خیلی از شرکت های بین المللی زبان کاری شون انگلیسی هست و سفارت هم مشکلی نداشته و ویزا داده